Maraton Kielecki

Grupa osób tworzących Kieleckiego Biegacza, podobnie jak wielu mieszkańców Kielc i województwa świętokrzyskiego, to zapaleni zwolennicy zorganizowania w naszym mieście biegu na dystansie maratońskim.

Dotychczasowe próby przeprowadzenia takiego przedsięwzięcia, podejmowane przez różne grupy, nie odniosły sukcesu. Nie powinno to zresztą dziwić. Przeprowadzenie profesjonalnego biegu maratońskiego, to ogromny wysiłek finansowy i organizacyjny. Potrzebna jest wola współpracy różnych środowisk – sportowych, biznesowych oraz instytucji publicznych. Potrzeba też wielu rąk do pracy i znacznego, bo co najmniej kilkudziesięciotysięcznego, budżetu.

Powoływanie do życia tak wielkich projektów nie jest łatwe, dlatego im wcześniej podejmiemy wspólny wysiłek w tym kierunku, tym lepiej.

Tak powstała akcja Kieleckiego Biegacza pt. Maraton Kielecki, czyli strona na Facebooku, grupująca społeczność.

Naszym celem jest zebranie w jednym miejscu wszystkich osób, które popierają pomysł organizacji maratonu w Kielcach, a także tych osób, które chciałyby aktywnie pomagać.
Chcemy pokazać potencjalnym sponsorom oraz władzom miasta i województwa, jak wielką popularnością cieszy się taki pomysł.

Mamy tez nadzieję, że nasze działania, po pewnym czasie, pomogą w wyłonieniu się grupy faktycznych organizatorów maratonu.

Wszystkich chętnych do pomocy lub współpracy zapraszany do kontaktu.

maratonkielecki-fb-tlo

Dodaj komentarz