Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

 • To event minęło.

Tropem Wilczym 2016. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28 lutego 2016 @ 12:00 - 15:00

Darmowy

Jeżeli idea i tematyka naszego biegu są dla Ciebie obce lub masz jakieś wątpliwości, to serdecznie zachęcamy do zapoznania się z artykułem o Żołnierzach Wyklętych na Wikipedii oraz na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.

Możesz również obejrzeć filmik przygotowany przez ogólnokrajowego organizatora biegu.

 

 

I. Komunikaty Organizatora biegu

 1. Zapisy na dystans 10 km Biegu Wyklętych zamknięte!
 2. Lista Startowa – 10 km i 1963 metry
 3. Osobą do kontaktu ze strony Organizatora jest p. Katarzyna Telka, Referat Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kielce, e-mail: katarzyna.telka@um.kielce.pl, tel. 41 36 76 677 lub 620
 4. Zapisy na dystans 1963 metrów Biegu Wyklętych zamknięte!
 5. Dodano graficzne przedstawienie trasy biegu na 1963 metry.
 6. Do Biegu na 10 km stworzona została lista rezerwowa (obok nazwiska osoby pojawiła się litera R). Gdy tylko osoba z listy podstawowej (obok nazwiska litera P) zrezygnuje, na listę podstawową wchodzi pierwsza osoba z listy rezerwowej, o czym uczestnik zostanie powiadomiony drogą mailową do dnia 26 lutego br.
 7. Ponadto w dniu Biegu 28 lutego 2016 r. (niedziela) w przypadku biegu na dystansie 10 km. w godzinach od  godz. 12.00 do 12.40 pozostałe osoby  z listy rezerwowej będą mogły odbierać numery startowe  z niewykorzystanej puli czyli w przypadku braku potwierdzenia  i weryfikacji uczestnika z listy podstawowej. O wydawaniu numerów nie decyduje kolejność na liście rezerwowej lecz kolejność zgłaszania się do Biura.
 8. Wszystkie pozostałe osoby, które chcą uczestniczyć w wydarzeniu i oddać hołd Żołnierzom Wyklętym (dot. Biegu na obu dystansach) będą miały taką możliwość po uprzednim zarejestrowaniu się w Biurze Zawodów (sobota godz. 12-18, niedziela od 9.00) jednak bez możliwości otrzymania pakietu startowego (medal, koszulka).
 9. NOWY TERMIN oficjalnego TRENINGU przed biegiem –  czwartek, 25 lutego, o godz. 18:00
 10. Szukamy zająców do prowadzenia grup na konkretny czas – piszcie na kontakt@kieleckibiegacz.pl

* Grupa Kielecki Biegacz przypomina, że za kształt biegu odpowiada Organizator.

UWAGA! KOMUNIKATY DOTYCZĄCE BIEGU POJAWIAĆ SIĘ BĘDĄ WYŁĄCZNIE NA TEJ STRONIE ORAZ NA fb.com/KieleckiBiegacz
OBSERWUJ I POLUB – BĄDŹ NA BIEŻĄCO.

*Nie chcesz żeby umknęły Ci jakiekolwiek informacje o biegu teraz lub w przyszłości? Dopisz się do newslettera Kieleckiego Biegacza, docieramy nim do prawie 2000 osób – biegaczy z województwa świętokrzyskiego!II. Opłata startowa

Organizatorzy nie przewidzieli pobierania opłaty.
Start w biegu na obu dystansach jest całkowicie darmowy.

 

III. Trasy

Bieg jest organizowany na dwóch dystansach:

A. 10 kilometrów:
Opracowanie na portalu Endomondo znajduje się TUTAJ.
Podstawowe informacje: dystans – 10 kilometrów, prowadzona ulicami centrum miasta, atest PZLA, wstrzymany ruch drogowy, pełne zabezpieczenie trasy przez siły porządkowe.
Punkt startu – główna alejka Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica w Kielcach.
Punkt mety – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Wzgórze Zamkowe w Kielcach.

Szczegóły przebiegu trasy w centrum (10 km):
mapa- centrum1

1. Kolor czerwony określa trasę i kierunek dla pierwszego kilometra od linii startu.
2. Kolor niebieski określa trasę i kierunek dla 8 i 9 km.
3. Kolor zielony określa trasę i kierunek ostatniego kilometra, aż do linii mety.

Trasa będzie przebiegać obok siebie (ulicą Staszica) w okolicach 8/9,5 km. Trasa w tym miejscu będzie fizycznie podzielona aby uniknąć pomyłek.

trasa park
B. 1963 metrów:
Bieg na symbolicznym dystansie związanym z datą śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – sierż. Józefa Franczaka ps. Lalek. Możecie też sprawdzić opracowanie trasy na portalu Endomondo.

 

IV. Trening zapoznawczy

W dniu 25 lutego (zmiana), o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich chętnych pod PTASZARNIĘ w kieleckim Parku Miejskim. Przeprowadzony zostanie oficjalny trening na 10 km, po trasie biegu. Bieg nie będzie zabezpieczany przez służby, poruszamy się po chodnikach i zgodnie z prawem!
Trening ma na celu zapoznanie uczestników z trasą biegu, co najczęściej przekłada się na lepszy wynik podczas zawodów. Wstępnie planowana jest jedna grupa w tempie 6 min/km, osoby które znają trasę, a chciałyby poprowadzić grupy w innym tempie mogą pisać na kontakt@kieleckibiegacz.pl. Tradycyjnie planujemy małą sesję fotograficzną przed i po treningu. Możliwe konkursy z nagrodami.

 

V. Zawartość pakietu startowego i medal

12544050_1093344500696071_617018591_oKażdy zarejestrowany uczestnik biegu (na obu dystansach) w ramach przewidzianego prze organizatora limitu – 800 (10 km) i 100 (1963 metry) otrzyma specjalny pakiet startowy.  W skład pakietu wchodzi numer startowy, materiały informacyjno-promocyjne dotyczące  wydarzenia, organizatora i jego partnerów oraz koszulka bawełniana przedstawiająca jednego z Żołnierzy wyklętych. Organizator nie gwarantuje rozmiaru koszulki!
Wszyscy uczestnicy na mecie obu biegów otrzymają pamiątkowy medal. Uwaga! Nie dotyczy osób zarejestrowanych na dystans 1963 metrów w dniu biegu.

tw2postaci

 

 

 

 

 

 

 

VI. Koszulka Kieleckiego Biegacza

Już w lutym premiera specjalnej edycji Koszulki Kieleckiego Biegacza – przeznaczonej do uprawiania sportu!

koszulka-zapowiedz

 

VII. Spis Świętokrzyskich Biegaczy 2015

spis-pasek

Nasza grupa zaprasza do udziału w pierwszym tego typu badaniu, skierowanym wyłącznie do biegaczy zamieszkałych w województwie świętokrzyskim. Uczestnicy mają szanse na nagrodysprawdź na stronie spisu. Mamy już ponad 400 ankiet 😉

 

VIII.  Pomiar czasu

Wszyscy uczestnicy biegu głównego na 10 kilometrów otrzymają w pakiecie numer startowy wyposażony w specjalny, bezzwrotny chip do pomiaru czasu. Po zakończeniu biegu, każdy uczestnik, który przekroczy linię mety i który podał przy rejestracji swój numer telefonu, otrzyma SMS ze swoim wynikiem.
Ponadto w trakcie i po zawodach będzie można obserwować listę finalistów wraz z wynikami na specjalnej tablicy ustawionej przy punkcie mety.

 

IX. Zapisy

Bieg na 1963 metrów ma charakter happeningowy. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych!
Jednak z uwagi na ograniczoną liczbę pakietów startowych uczestnik może zarejestrować się tylko na jeden bieg. Możliwa rejestracja dodatkowa w dniu biegu, w biurze zawodów, na oba dystanse. Uczestnicy zarejestrowani na dystans 1963 metrów w dniu zawodów, nie otrzymają na mecie pamiątkowego medalu – decyzja organizatora!  
Link to zapisów TUTAJ – należy założyć konto, zalogować się, uzupełnić profil zawodnika/zawodników i wybrać zawody/dystans (1963 metry lub 10 kilometrów).
Naszych sympatyków zachęcamy do wyboru drużyny – Kielecki Biegacz – podczas rejestracji 😉

 

X. Odbiór pakietu startowego i biuro zawodów.

Pakiety można odbierać WYŁĄCZNIE w sobotę 27 lutego i w dniu zawodów. W obu dniach biuro  zawodów będzie znajdowało się w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej przy ul. Zamkowej. Biuro będzie czynne w sobotę (12:00-18:00) oraz w niedzielę (od 9:00 – 13:00).
W dniu zawodów odbiór pakietów:
– w godz. od 9.00 – 11.30 – dla Biegu na dystansie 1963m.
– w godz. od 9.00 – 12.00 – dla Biegu na dystansie 10 km

Nieodebrane numery będą następnie ponownie wydawane chętnym osobom.
Należy posiadać przy sobie dowód tożsamości, a osoby nieletnie legitymację szkolną.
Osoby niepełnoletnie, miedzy 16 a 18 rokiem życia muszą przedstawić wypełnioną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego – Oświadczenie.
Można upoważnić inną osobę do odebrania pakietu poprzez wypełnienie Upoważnienianależy dostarczyć też ksero obu stron dowodu tożsamości upoważniającego.
Start biegu na 1963 metry o 12:00
Start biegu na 10 km o 13:00

 

XI. Regulamin

Regulamin wydarzenia sportowego Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – do pobrania.
Organizatorzy przypinają, że uczestnik poprzez fakt rejestracji i startu w biegu poświadcza, ze zapoznał się i akceptuje postanowienia regulaminu!

 

XII. Sponsorzy

sponsorzy wykletych

 

 

XIII. Partnerzy i Patroni

Szczegóły

Data:
28 lutego 2016
Czas:
12:00 - 15:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,

Organizatorzy

Urząd Miasta Kielce
Fundacja Wolność i Demokracja

Miejsce

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej
Zamkowa 3
Kielce, IL 25-009
+ Google Map